Pierādīta negatīva ietekme kosmisko radiāciju uz kuņģa-zarnu traktu

Ilgstošas kosmiskie lidojumi un pat vienkārši palikt uz zemes orbītu ir grūti nosaukt noderīga veselībai.

Nulle gravitācijas un kosmiskā radiācija ir pats pozitīva ietekme uz mūsu organismu, kas palielina grūtības īstenot senu sapni cilvēces kolonizācijas Marsa. Un, lūk, nesen zinātnieku grupa no universitātes,  atklāja vēl vienu negatīvās sekas, kas rodas no ilgstošas uzturēšanās kosmosā. Proti — degradāciju gļotādas kuņģa un zarnu trakta.

Jauns pētījums ir veikuši asv zinātnieki vadīja profesors. Rezultāti ir publicēti izdevumā ” Proceedings of the National Academy of Sciences un saskaņā ar iegūtajiem datiem, eksperimenta laikā imitācija ilgstoša kosmosa lidojumu no grupas laboratorijas dzīvniekiem tika konstatētas ievērojamas šūnu bojājumus KZT.

Laikā gūto pieredzi laboratorijas žurkām sadalīja 3 grupās.

Uz 1 grupu воздействовали starojumu dzelzs jonu-56 vāju intensitāti. 2. grupa – īsiem uzliesmojumiem gamma-starojuma, bet 3. grupa darbojās kā kontroles, un vispār nav bijis. Radiācijas devas ir aprēķinātas saskaņā ar svaru un izmēru dzīvniekiem tādā veidā, lai atbilstu, kas saņem, astronauti, kas darbojas uz SKS orbītā mūsu planētas.

Izrādījās, ka grupu žurkām kuņģa-zarnu traktu, ir ievērojami zaudējis savu funkciju ieviešanu. Arī dzīvniekiem tika novērota gļotādas atrofija. Ja pētījumā izdevās noskaidrot, ka augšējie slāņi gļotādas gandrīz zaudēja spēju normālu šūnu dalīšanos, “vecajām un trūkumi,” šūnām. Kā tas ir, cita starpā, ir riska faktors onkoloģisko saslimšanu. Pie tam, neskatoties uz to, ka audi KZT ir diezgan labs potenciāls, lai reģenerāciju, pēc pieteikuma zinātnieku pārkāpumiem struktūru orgānu grauzējiem, kuri radiācijas, izrādījies neatgriezenisks, un tas nozīmē KZT jau nevar “atgriezties pie sākotnējā stāvokļa.