To šampanieti var dzert arī kosmosā!

Dažreiz jauno attīstības nav radīti tikai tam, lai bīdīt progresu uz priekšu, bet arī, lai izgudrojums ir diezgan ziņkārīgs lietām. Kā pieņemts atzīmēt starts nekādu nopietnu pasākumus? Pudeles šampanieti! Bet apstākļos nulles gravitācijas, kā zināms, šķidrums iegūst īpašas īpašības, kas ļauj izbaudīt mirkli. Tomēr franču dizainers Fransuā de Golls radīja pudeli šampanieša, kas ir diezgan ērti var dzert kosmosā.

Īpaša pudele

Īpaša pudele par francūža sastāv no divām kamerām: pirmajā ir pats dzēriens, bet otrajā – gāze. Kameras atdalītas ar vārstu, kas atverot rada spiedienu,  dzirkstošs dzēriens kā putu spiediena uz āru caur kakliņu.

“Sajūtas no šāda veida alkohola dzērienu nav iespējams izjust uz Zemes. Šampanietis ir pārveidots no putu šķidrums ir mutē un tas ir neaprakstāmas sajūtas. Tas izpaužas ne tikai valodā, bet piepilda visu mutes dobumu, pastiprinot garšas efektu vairākas reizes.”

Testēs arī citas pudeles

Jaunu pudeli vēlas testēt tuvākajā nākotnē, lai lidojuma laikā lidmašīnai Airbus Zero-G, kas kalpos sēriju paraboliskie manevrus, lai izveidotu vairākas 20 sekunžu izpausmju smaguma. Turklāt mērķa auditorija ir jauns izgudrojums nemaz nav astronauti, kuriem būs iespēja alkoholu uz ISS un kosmosa tūristi kompānijas Virgin Galactic un Blue Origin, pirmās partijas kuriem vajadzētu doties kosmosā jau nākamajā gadā.